Domov >> Plávanie

Plávanie-strediská vodného športu, kúpaliská

Tatralandia

Najväčší celoročný areál vodnej zábavy na Slovensku, v Čechách a v Poľsku s ubytovaním a komplexnými službami, Vám denne ponúka kúpeľ v 13 termálnych bazénoch (3 kryté)8 celoročných so zdraviu prospešnou termálnou minerálnou vodou s teplotou od 26 do 38°C a s množstvom vodných atrakcií. Vyšantiť sa môžete na 29 tobogánoch a šmýkačkách – 9 celoročných, čo je bezkonkurenčne najvyšší počet dráh v porovnaní s konkurenčnými zariadeniami. Nájdete tu najdlhší tobogán na Slovensku - Anakondu, najstrmší tobogán na Slovensku - Free Fall a mnoho ďalších, ktoré zaručia super zábavu.

Skvelou novinkou zimy 2010 sú dva celoročné tobogany RAINBOW a GALAXY – so svetelnou LED show -  jedinečné v  Európe!! Pre hostí je tiež v ponuke 5D kino, bowling a 3D golfový simulátor.

Pre dokonalý relax je k dispozícii keltský saunový svet - jedinečný komplex 16 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr. Dokonalé uvoľnenie určite znásobí kvalitná masáž, kúpeľ, zábal či iná špeciálna procedúra vo Wellness Paradise.

 

Z Tatralandie budete odchádzať s pocitom znovuzrodenia.

Tatralandia Tatralandia Tatralandia Tatralandia Tatralandia Tatralandia Tatralandia Tatralandia Tatralandia Tatralandia
Thermal park Bešeňová
Bešeňová

THERMAL PARK BEŠEŇOVÁ je ideálne miesto na načerpanie stratenej energie a vitality. Po celý rok spoznáte v náručí čarokrásnej prírody Liptova silu jedinečnej termálnej vody, ktorá má pozitívne účinky na ľudský organizmus. Blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy, má priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne pôsobí na psychiku. Areál leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová, 12 km od Ružomberka.

 


Bešeňová Bešeňová Bešeňová Bešeňová Bešeňová Bešeňová
Liptovské liečebné kúpele a.s., Lúčky
Lúčky
Celoročne otvorené temálne kúpele sa nachádazjú v dedine Lúčky, 14 km od Ružomberka. Kúpele sú zamerané na liečbu pohybového ústrojenstva, osteoporózy a gynekologických ochorení. Okrem pobytov pre klientov zdravotných poisťovní ponúkajú kúpele pobyty aj pre samoplatcov. K dispozícii je klientom vnútorný bazén s termálnou minerálnou vodou s teplotou 32 °C, v lete v roku je naplánované otvorenie vonkajšieho bazéna s termálnou vodou s teplotou 29 °C – 38 °C. Kúpele ponúkajú možnosť individuálneho dokúpenia procedúr ako sú napríklad: masáž lávovými kameňmi, klasická masáž, japonská akumasáž, minerálny kúpeľ, vírivá vaňa, parafín...

Kúpele disponujú ubytovacími kapacitami rôznych kategórií – od apartmánov, *** - kapacity až po turistickú ubytovňu.
Lúčky Lúčky Lúčky Lúčky Lúčky Lúčky
Vodná nádrž Liptovská Mara
Kostol
Liptovská Mara je vodná nádrž v strednom Liptove pomenovanej podľa zaniknutej obce. Iba gotický kostolík, presnejšie jeho ruiny, ostali nad hladinou v lokalite Havránok. V lete patrí táto nádrž k najvýznamnejším rekreačným strediskám. Liptovská Mara je priehrada na Váhu s výkonom 198 MW vybudovaná v rokoch 1969 až 1975. Výškou 45 m je druhou najväčšou sypanou hrádzou v SR. Priehrada s vyrovnávacou nádržou môže zadržať 365 mil. m3 vody, najviac na územi SR. Pri päte je široká 200 m a dlhá 1225 m. Vody priehrady zaplavili 13 obcí. Najcenejšie domy sú prenesené v skanzeme v Pribyline. Ide o tieto pamiatky: goticko-renesančný kaštiel v Parížovciach, pôvodné gotické kostoly v Liptovskej Mare, Sielnici, zrubové domy vzácnej ľudovej architektúry. Výnimkou je artikulárny kostol z Paludze, ktorý preniesli na okraj obce Lazisko. Každoročne sa tu rekreujú tisícky rekreantov. Sú tu možnosti kúpania, surfovania, jachtingu, škola windsurfingu, člnkovanie, vodné bicyklovanie, minigolf, rybárčenie, plavba vyhliadkovou loďou.V Liptovskom Trnovci je plážové kúpalisko a autocamping, požičovňa športových potrieb, minigolf, prístav lodnej dopravy, prístav jácht, požičovňa člnov, vodná záchranná služba, výcvikové stredisko potápačov a trávnatá pláž. Od jari do jesene sa tu konajú významné športové podujatia s medzinárodnou účasťou. Nenechajte si újsť plavbu vyhliadkovou loďou MARTIMEX OMEGA 2 - plavba trvá 1 hod., kapacita lode 50 osôb (minimálny počet osôb pre plavbu - 30), prístav je v obci Liptovský Trnovec, Kostol Liptovska Mara, Salaš Dechtáre.
Priehrada Priehrada
Liptovský Ján
Na juhu obce sa nachádza termálne kúpalisko s teplotou vody 14,8 - 29,4 °C . Voda blahodárne pôsobí na bolesti kĺbov, traviaci trakt a spôsobuje celkové uvoľnenie a oddýchnutie organizmu. Kúpalisko je v letnej sezóne otvorené od utorka do nedele 9.00 - 21.00hod.
Termálne kúpalisko Oravice
Jednou z významných turisticko-rekreačných možností pre návštevníkov Oravíc je kúpanie sa v bazénoch s termálnou liečivou minerálnou vodou. Termálny prameň, ktorý je navŕtaný v hĺbke 1687 m a ma teplotu 58°C, pre potreby návštevníkov sa ochladzuje na 37°C, sa už chemicky neupravuje. K dispozícii sú sprcha, masáž, bufet, ihrisko na vodný volejbal, parkovisko. Vodu z tohto prameňa možno prirovnať k termálnym vodám v Turčianskych Tepliciach. Vhodná je na kúpanie, rehabilitáciu a k liečbe chorôb pohybového ústrojenstva, chorôb obličiek a močových ústrojov. Priestor Oravíc tvorí uzavretá kotlina v nadmorskej výške 780 a 850 m n.m., obklopená skalnými štítmi Západných Tatier a zalesnenými chrbátmi Skorušínskeho pohoria. Najvýznamnejšími prírodnými atraktivitami sú bralný vrchol Osobitá (1687 m n.m.) a kaňonovitá tiesňava - Juráňová dolina.